Ostatnio na forum:

>> Błąd w napisach (3)
>> Brak tagów #1 (6)
>> Hanyu-tan Otokodazo [...] (1)
>> Jakie jest twoje... [...] (30)
>> Diablo 3 (293)
>> SshoutBox aka SpamBo [...] (9)
>> Natsume Yuujinchou [...] (17)
>> Jutuberzy (14)
>> Propozycje projektów [...] (414)
>> Itazurachuu No Night [...] (11)Wszystkich odwiedzin: 3352729
Odwiedzin dziś: 556

Discord
Dziennik Nieznanych - czwartek - 13 września 2018

     Kiedy ostatnio pisałam aktualke, poleciłam wam pewną pozycję, którą uznałam za wartą sprawdzenia. I dzisiaj nie będę gorsza, bo skoro to strona o mangach, to moje aktualki poświęcę mangom i anime.

     Więc zaczynamy!

     Na pierwszy ogień rzucę coś dla fanów dreszczyku. Mianowicie chodzi mi o tytuł „Shriek”. Manga jest wyjątkowym webcomic’iem, który wybił mnie z lekkiej rutyny, która odrzucała mnie od rozpoczęcia nowych tytułów.

     Jednak co w niej takiego wyjątkowego?

     Wyobraźcie sobie mange- horror. No niby straszne, ale to tylko obrazki, prawda?

     A teraz wyobraźcie sobie, że czytacie mangę w nocy, w ciemnym pokoju. Nakładacie na uszy słuchawki, w których brzmi soundtrack dopasowany do fabuły. Wczuwacie się i nagle zdajecie sobie sprawę, że niektóre obrazki z tej pozycji są ruchome.

     Zawał murowany, zwłaszcza, że kreska została dobrze dopasowana do gatunku. (Hayate nie bierze odpowiedzialności za potencjalne uszczerbki na zdrowiu czytelników.)

     Druga pozycja, to ES – Eternal Sabbath.

     No i co tu napisać, aby nie spoilerować. Shit.

     Okej, mamy chłopaka, który jest wynikiem pewnego eksperymentu. Posiada moc zaglądania w ludzki umysł, odkrywania najmroczniejszych sekretów swoich ofiar, a także manipulowania ich świadomością.

      Problem polega na tym, że nie jest jedyny, a inne „obiekty” nie mają żadnych obiekcji przed bawieniem się ludzkim umysłem, co zapoczątkowuje serię przerażających wydarzeń.

     I na koniec – Ubel Blatt.

     Kiedy zaczęłam ją czytać pomyślałam, że to taki inny Berserker. Kreska jest bardzo podobna - przynajmniej na moje oko – mamy w niej dużo przemocy, dużo scen z podtekstem seksualnym, gdzie dochodzi nawet do sytuacji, w której główny bohater zostaje prawie zgwałcony po kilku rozdziałach. ;/

     Jeżeli chodzi o fabułę, to moim zdaniem jest ona podobna do Gry o Tron. Intrygi, zdrady, żądza władzy, która przysłania honor. Nudzić się nie będziecie, jednak opisu wam nie podam. Z jednego powodu.

     Fabuła cały czas jest zgodna z oficjalnym opisem mangi, jednak z czasem zmienia się tak bardzo, że staje się czymś zupełnie odmiennym, a jednocześnie wciąż pozostaje tym samym.

     Miłego czytania :Daktualka popełniona w czwartek, 13 września 2018 roku, o godzinie 3:43:14 przez Lust   ||   skomentuj (7)


List do Mikołaja - środa - 5 września 2018

     Drogi Święty Mikołaju,
to już jakieś 20 lat odkąd ostatnio do ciebie pisałem, jednak mam nadzieję, że jesteś w stanie wybaczyć moje niedbalstwo. Przepraszam.

     Piszę do ciebie z dość samolubnego, ale i poważnego powodu, otóż niebawem święta, a ty zapomniałeś o mnie, gdy ja zapomniałem o tobie. Chciałbym, abyś dał mi ten ostatni prezent - święty spokój. Może jeszcze do tego rybkę. Najlepiej drugiego wielkiego glonojada.

     Wiem, że niemiło tak mówić, ale mam dość ludzi i w ogóle ludzi. Tak więc chciałbym, abyś przyjął mnie na biegun północny. Może być na jedną noc. Słyszałem gdzieś, że noce tam trwają pół roku. To byłby wspaniały maraton mang i anime.

     Mam nadzieję, że rozważysz moją prośbę.

Pozdrawiam,     
Hipek     

aktualka popełniona w środę, 5 września 2018 roku, o godzinie 18:58:50 przez Hipka   ||   skomentuj (0)


Gdy zaczyna się lato - środa - 22 sierpnia 2018

     Gdy zaczyna się lato
     A z latem wakacje
     I czasu wolnego jest tyle
     Znów pojawia się problem
     I w mózgu wibracje
     Jak spędzić najlepiej te chwile
     Na przykład...

     Pojechać na spotkanie Hayate. No i tak właśnie zrobimy. Już w tym tygodniu~ Już w piątek~ Spędzę 5 godzin w podróży, aby zepsuć im imprezę swoją obecnością. D:

     Niby mówili, że chcą mnie tam, ale jak powiedziałem, że będę to Lust powiedziała, że nie przyjedzie! D:

     Ale ja dawno Smoka nie widziałem... Będzie to już 10 lat? Ostatnio jak go widziałem to był młody i denerwujący, teraz jest już tylko denerwujący.
     A ja? W sumie to z wysportowanego nastoletniego dresa zamieniłem się w pulchnego fana anime. Takiego stereotypowego. To w sumie i tak lepiej, niżeli nastoletni dres.

     Niestety nie będzie przez to aktualki za tydzień... Chyba że ktoś inny ją zrobi, a wątpię. Chociaż... Może Lilka? Ale za to ktoś będzie mógł napisać podsumowanie spotkania (Alpaka?). Będę nalegał. :D

     A tak z innej beczki... Wiedzieliście, że od dłuższego czasu istnieje strona, która zbiera informacje o aktualizacjach mang? Mają spis projektów robionych w polsce, itp. Nawet dział mang zlicencjonowanych! :O
     Ja byłem szczerze zaskoczony. Działa to odwrotnie do Wszechbiblii. My tylko mówimy, że istniejemy i chcemy, aby pisali o naszych aktualkach, a oni sami zbierają dane i robią wpisy. o.o

     No nic, idę się szykować do wyjazdu. Lepiej być gotowym dzień wcześniej. A! Dam wam jeszcze zdjęcie mojego psa z parówką.
aktualka popełniona w środę, 22 sierpnia 2018 roku, o godzinie 23:03:03 przez Hipka   ||   skomentuj (9)


Włajaż, włajaż - środa - 15 sierpnia 2018

     Już połowa sierpnia, czujecie to? o.O Ależ ten czas szybko leci.


     Gdyby się tak dłużej zastanowić, to akurat tegoroczny sierpień jest tak napstrzony "czerwonymi" kartkami w moim kalendarzu, że powinienem był ogarnąć się dość dawno. Stąd z jednej strony szkoda, że lato mija, z drugiej - czekam na koniec miesiąca, na tegoroczny H-con. Hayateńskie wyjazdy dotychczas mnie nie zawiodły i liczę, że ten podtrzyma serię. Zwłaszcza, ze będzie na swój sposób wyjątkowy.

     Zapytacie jak moje wakacje? Na luzie, w tym roku wypocząłem za dwóch i spokojnie oddaję się swoim pasjom. Jedyny ciekawszy epizod, o którym mógłbym wspomnieć, to mój wyjazd z kumplem do Monachium.

     Zacznijmy od tego, że wybieraliśmy się na mecz Bayernu z Manchesterem United. Cóż, spotkanie może i było towarzyskie, ale biorąc pod uwagę zespoły i cenę za bilet, warto było. Takie spotkanie w meczu o stawkę kosztowałoby nas pewnie z 4 razy drożej. Wracając do tematu - nasz wyjazd miał być prosty: przylot w niedzielę, wylot w poniedziałek. Bilety lotnicze w obie strony zaklepane, bilety na busa z lotniska w Memmingen do Monachium (i na odwrót) zaklepane... I to w sumie tyle z zaplanowanych przez nas rzeczy.

     Jakby to delikatnie ująć... Sporo rzeczy nam nie wyszło. Pierwsza rzecz wylazła jeszcze w Polsce, gdy jechaliśmy na lotnisko pociągiem - wiecie, że stacja Modlin jest oddalona od lotniska Modlin o około 5 km? My nie wiedzieliśmy. O naszych... Perypetiach... Mógłbym pisać długo, ale ograniczę się tylko do jednego wydarzenia: kupowania piwa na stadionie.

     No bo wiecie - pójść na mecz w Niemczech i nie napić się piwa? Nie może być. No więc razem z kumplem wchodzimy na stadion, rozglądamy się, jest barek. I stać nas na dwa piwa. Stajemy w długaśnej kolejce. Po jakichś 15 minutach czekania nadchodzi nasza kolej. Pracownica za ladą zaczyna nawijać po niemiecku, a jako że z nas dwóch tylko ja uczyłem się tego języka (4 lata temu, w ogóle go nie używam), to pada magiczna prośba o angielski i dowiadujemy się, że akceptują tylko specjalne karty, które można zakupić przy schodach. Mówi się trudno - szorujemy do kolejnej długaśnej kolejki i czekamy kolejny kwadrans. W międzyczasie okazało się, że karty, o których wcześniej pisałem, są wartości tylko i wyłącznie 10 euro. Mieliśmy przygotowane mniej, więc zaczęliśmy szukać eurocentów po portfelach do pełnej dziesiątki. Aż wreszcie nadchodzi upragniona chwila - podchodzi do nas pani, stoimy my i kilku młodych Niemców obok.
- Hallo.
- Hallo.
     Tu wyciągam rękę z pieniędzmi, zaciśniętą w pięść, żeby nie wypadły monety. Mówię:
- Zehn Euro (10 euro).
     Pani podsuwa dłoń, rozbrzmiewa dźwięk sypanego bilonu (mieliśmy tylko piątaka w papierku).
- Oh mein Gott (O mój Boże) - słyszę odpowiedź. Pani wzdycha i dorzuca coś jeszcze, chyba coś o tym, że przyjmują pieniądze tylko w banknotach. Niemcy dookoła zaczynają się śmiać. Pani mięknie i zaczyna liczyć drobniaki rozsypane w dłoni - panowie dookoła dołączają i zaczynają szybko sumować.
- Richtig? (Zgadza się?)
- Richtig! (Zgadza się!) - cieszą się Niemcy, ktoś mnie nawet po plecach poklepał :v

     Pani wzdycha i daje nam kartę do barku! Szybkie "Danke!" i lecimy po piwo. Znowu 15 minut w kolejce, ale to nie jest ważne. Przecież mamy kartę, odstaliśmy swoje i zaraz mamy siadać i oglądać meczyk.
- Zwei Bier, bitte (Poprosimy dwa piwa) - mówię podając kartę, pani coś po niemiecku. Tradycyjna prośba o angielski. I wiecie co?

     Dawali jakiś specjalny kubeczek za 2,5 euro i ostatecznie stać nas było tylko na jedno piwo.
aktualka popełniona w środę, 15 sierpnia 2018 roku, o godzinie 21:41:30 przez Ala Pachinko   ||   skomentuj (1)


Lato - środa - 8 sierpnia 2018

     Mija kolejny upalny dzień, a nawet tydzień. Mijają paskudnie upalne noce, kiedy nie da się spać. Mijają długie godziny obijania się - w końcu są wakacje, więc nie powinniśmy się przepracowywać.

     Jak byłem jeszcze młody, to w szkołach zadawali pytanie "jaka pora roku jest najlepsza?", a ja głupi rozważałem pomiędzy latem i zimą. Obie są paskudne... Najlepsza jest wiosna. Kiedy temperatura jest idealna do życia, zimna woda jest zimna, a ciepła kawa jest ciepła. Teraz, w te upały, to nawet ciepła kawa wydaje się być zimna. :(

     ... i jak tu żyć?

     Nawet obowiązków się nie chce wykonywać. Dosłownie nic... Tydzień temu przeprowadziłem ankietę i dalej nie napisałem nic na jej zakończenie. A wypadałoby... Nie?

     No i teraz przez jeszcze dodatkowy problem, ale o tym może później. Jak będzie chłodniej.

     Miłej lektury~
aktualka popełniona w środę, 8 sierpnia 2018 roku, o godzinie 16:16:34 przez Hipka   ||   skomentuj (3)


Haiku dla opornych - środa - 25 lipca 2018

     Hej~
     W tamtym tygodniu to ja pisałem newsa, ale zanim to zrobiłem poprosiłem Junsu, która napisała, że nie ma szans i zaczęła szukać wymówek, jak samolot, lotnisko, samochód czy wakacje; jednak znaleźli się inni pomocni i tak oto powstały inne, wyjątkowe haiku. :D

     Niestety, napisali je, jak już sobie poszedłem i napisałem swoje... Więc te przedstawię wam dzisiaj! :D
Zajebistozaurus Rex:
Lubię czytać haiku twe
Moje nie nadają się
Ręka świerzbi mnie

Alpodaktyl:
Spirit, haiku Twe,
Tak ostro jarają mnie
Na koniec ręka

Jerzoraptor:
Haiku daj swe
Ręka strasznie świerzbi mnie
Nie umiem w haiku...

Jerzoraptor:
Haiku daj swe,
ręka strasznie świerzbi mnie.
Nie umiem w rymy

Lustizaurus:
Jam jest smutek
Stopiona nadzieja
Odrodzona depresja

Zajebistozaurus Rex:
Jerzeł uważaj
Nie podpadaj mnie lepiej
Dupa zapiecze

Lustizaurus:
Jam jest Hayate
Jam jest radość w świecie
Jam jest twym szczęściem

Jerzoraptor:
Dupa zapiecze,
lecz nie mnie, mój Spiricie.
Szykuj dupsko swe.

Zajebistozaurus Rex:
Satysfakcji chcę
Za zniewagę tę twoją
Jesteś u pani.

Jerzoraptor:
Nie smutaj już, Twa
dupa zabezpieczona...
nie mam strap-ona

Zajebistozaurus Rex:
Haiku starczy,
Dość mam już tej zabawy.
Ciśnie Jerzeł mi

Jerzoraptor:
Ależ wiesz przecież,
to tylko podśmiechujki.
Loffciam Cię bardzo~

Kakałkoratops:
Coś się dzieje tu
Hipek sra na Smoqa znów
Jerzeł pisze haiku.

Jerzoraptor:
Coś się dzieje tu
Hipek sra na Smoqa znów
Jerza haiku.

Kakałkoratops:
Coś się dzieje tu
Hipek sra na Smoqa znów
Jerz mym haiku.

Na koniec dwa nowe haiku od naszego nowego członka Adriantusa:

Adriantus:
Jestem tu nowy
A wy chcecie haiku
To napisałem

Duszno i parno
Świat skąpany w słońcu
Dajcie mi wiatrak

aktualka popełniona w środę, 25 lipca 2018 roku, o godzinie 14:48:59 przez Hipka   ||   skomentuj (7)


Haiku - środa - 18 lipca 2018

napisać niusa
Junsu za mnie nie chciała
nie napisała


Lust chciała, ja nie
ona mnie denerwowała
trollować chciała


aktualka ta
została napisana
trochę za wcześnie


czekam na inną
a amtt w pracy siedzi
nie ma angielskiej


samotnie siedzę
serwery nie działają
a ja chcę już grać


rozczarowanie
bardzo mało mang dla was
niewiele loli

aktualka popełniona w środę, 18 lipca 2018 roku, o godzinie 23:37:35 przez Hipka   ||   skomentuj (3)


Raid - środa - 11 lipca 2018

     Hejo~ Już pewnie myśleliście, że znów nie będzie aktualki! Ha!

     Aktualka będzie i będzie Fuuka, z pozdrowieniami dla wiernego fana - jebacza. :)

     A co u mnie? U mnie ogólnie niby dobrze... W przeciągu ostatnich 3 dni spędziłem 23 godziny w jednym miejscu w grze, przez kilka godzin próbując zabić tego samego bossa... Na szczęście ciężka praca się opłaciła i zrobiliśmy to! Daliśmy radę! Z dropa to całe 200 golda na osobę... Straszna tragedia, ale jak już wiemy co jest nie tak, to w sobotę pójdzie nam lepiej, nie? >_<

     Mam przynajmniej taką nadzieję, bo jeśli tak będzie to wyglądało co tydzień to będę musiał znaleźć inny team. A tego bym naprawdę nie chciał. D:

     No, a wracając do rozdziałów to dziś jest naprawdę różnorodnie. Zbliżamy się do końca pierwszego tomu Helen - mamy tutaj czytelników, którzy podzielą się dotychczasowymi wrażeniami? Może jakaś opinia? Powinniśmy brać więcej takich mang?


aktualka popełniona w środę, 11 lipca 2018 roku, o godzinie 23:33:59 przez Hipka   ||   skomentuj (6)


microcase - środa - 27 czerwca 2018

     W tym tygodniu niestety nie będzie Seikena, ani Ai. Nie będzie nawet Fuuki. Na wszystkich trzech frontach poległem ja. ._.

     Z Seikenem ciężko, bo cała ściana tekstu... Dosłownie, zobaczycie. Jak książka. W Ai zgubiła się jedna strona w rawach i słuch o niej zaginął, a Fuuka... Cóż, Fuuka miała średniawy rozdział i dostawałem depresji, jak go otwierałem - mam już do połowy zrobione!

     A tak z dobrych wieści, to po raz pierwszy od dawna przyjęliśmy tłumacza. Ciekawe co lubi... Może Fuukę? Mógłby całą resztę przetłumaczyć. A może jest zboczuszkiem i wolałby Asu lub Baka? A może wręcz przeciwnie i woli kotki? Dawno nie mieliśmy tłumacza. Znaczy, pisali do nas, ale po pierwszym mailu nie odpisywali. Mam nadzieję, że microcase odpisze. Ciekawe czy dowie się stąd czy z maila, bo dopiero za sekundę mu odpowiem. :)

     No to lecę pisać maila, a wy czytajcie rozdziały. Dziś ich mało, ale za tydzień damy radę więcej!

Bez obrazka, bo nie mam nic fajnego. :(


aktualka popełniona w środę, 27 czerwca 2018 roku, o godzinie 8:04:49 przez Hipka   ||   skomentuj (9)


Aktualka - środa - 20 czerwca 2018

     O ludzie~ Ile to się działo w tym tygodniu. Nawet demokrację mieliśmy!

     Zgodnie z demokratyczną wolą grupy, aktualki będą w środę. Tak mi wygodniej.

     A tak poza tym to szczególną niespodzianką było to, że napisał do mnie ktoś z innej grupy o wymianę buttonów. Tego się szczerze nie spodziewałem. Jak się okazało to wielka i znana grupa - Kettei-scans, a mang mają sporo, więc polecam zajrzeć. Szczególnie polecam Musou Telepathy. Uwielbiam ten tytuł. Mieliśmy się nawet za niego wziąć... Dobra, ja chciałem, ale nikt inny nie wiedział. Ale kiedyś byśmy wzięli! Ogólnie manga 10/10. :)

     Tak oprócz tego to zacząłem znowu grać w Blade&Soul. Ta gra jednak ma w sobie coś, czego brakuje innym MMORPG. :/

     A jeśli już o bns mowa, to muszę pochwalić, że mam najpiękniejszą loli na serwerze~ Nawet randomowi przechodnie ją chwalą. :D
aktualka popełniona w środę, 20 czerwca 2018 roku, o godzinie 19:30:43 przez Hipka   ||   skomentuj (19)


Krótki news - niedziela - 10 czerwca 2018

     Dzisiejszy news będzie - zgodnie z oczekiwaniami - pełen narzekania, a także o moim życiu, a więc będzie krótki.

     Dziś obudził mnie krzyk mojej najmłodszej - i mam nadzieję, że ostatniej - siostry. Ma już 18 lat, więc uważa, że jest samodzielna, odpowiedzialna i mama powinna dawać jej więcej pieniędzy (i nieskończoną ilość papierosów). Osobiście uważam, że to strasznie prymitywne coś. :v

     Powodem sporu były znikające skarpety, którymi pewne indywiduum najzwyczajniej w świecie nie trafiło do pralki, a zatem nie zostały też wyprane. Idę, bo jestem przemęczony. A dopiero 14ta. >_<

     ps. Jeśli macie 18 lat to nie uważajcie się za takich wspaniałych, jak ona. Weźcie też pod uwagę, że jak ja miałem 18 lat, to były czasy, gdy na 18tkę dostawało się wpi***ol, a nie nowy samochód. A jak Smoq miał 18 lat to na urodziny rodzina organizowała wspólne oglądanie TV u sąsiada, bo wtedy był średnio 1 telewizor na dzielnicę i to był luksus. A jak Viner miał 18 lat to na urodziny schodziło się do piwnicy na piwo, żeby niemcy nie dowiedzieli się, że masz alkohol! >_<
     Bądźcie troszkę wdzięczni za to co macie, a nie takie coś. >_<
aktualka popełniona w niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, o godzinie 14:31:25 przez Hipka   ||   skomentuj (7)


Same problemy - niedziela - 3 czerwca 2018

     Zauważyliście, że dajemy aktualki w dziwnym, niewygodnym, paskudnym i w ogóle złym dniu, jakim jest niedziela? We wszelkich grach najważniejsze rzeczy dzieją się w weekendy, a więc czy nie byłoby mądrzejszym robić aktualki w środy lub wtorki?

     Wczoraj było darmowe usuwanie run w Summoners War... Właśnie, znowu gram w SW, jakoś od 2-3 tygodni. Mimo prób grania w inne gry mobilne, to ta jest najlepsza. ._.

     A jeszcze kiedyś jeść trzeba... A! To dlatego brzuch mnie boli... Nic dziś nie jadłem. Idę na kolację. Pożrę wszystko co zobaczę~
aktualka popełniona w niedzielę, 3 czerwca 2018 roku, o godzinie 23:28:28 przez Hipka   ||   skomentuj (4)


Rekrutacja czy coś - niedziela - 27 maja 2018

     No to ten... Ostatnio zauważyliśmy, że mamy ogromne braki w ekipie. Ciągle coś czeka na tłumaczenie, korektę i edycję. Ba!, czasem nawet miesiąc na QC (a dopiero po QC rozdział dostajecie wy). xD

     Z tego właśnie powodu pojawiła się burzliwa dyskusja, gdzie dowiedziałem się, że to wszystko moja wina, bo nie piszę aktualek, że chcemy nowych ludzi i jak tylko takową napiszę, to pojawi się masa chętnych! Całe stada, że drzwiami i oknami będą walić.

     Tak więc piszę... A że piszę to zarzucę też kilkoma statystykami... Aktualnie tylko 20 projektów stoi bez tłumaczenia (z czego tylko kilka oficjalnie nie ma tłumacza, ale z resztą da się dogadać. Ja chętnie rozdaję projekty.). Równe 250 rozdziałów czeka na korektę (w tym 197 rozdziałów "Hayate no Gotoku"). Tylko 77 rozdziałów oczekuje na edycję (w tym 6 na Vinera). Aż dwie mangi mamy przetłumaczone do końca (i w sumie obie oczekują tylko na edycję).

     Jakiś chętny? Choć jeden? A, jeszcze oddam chętnie DearS! Nawet bardzo chętnie. Coś jeszcze pewnie też chętnie oddam, ale tego tyle na osobę przypada, że normalnie w notatniku muszę zapisywać i w terminarzu ustalać terminy kiedy co zrobię. A do tego jeszcze trzeba pograć... Wczoraj około 20tej przez przypadek odpaliłem exp boosta na 12 godzin... Trzeba było wykorzystać, więc planowane terminy będą miały dwudniowy poślizg. :/

     Aaa... nie, nie! O mojej grze nic nie było. :v

     To jak tam panie i panowie? Wspomożecie? Szczególnie chciałbym tłumaczy i korektorów. Mogą mieć mało doświadczenia, ale żeby dobrze robili. Edytorów można doszkolić, byleby mieli czas i chęci... I najlepiej Discorda. ^^

     Do jointów też jestem skłonny... Znaczy tylko o współpracę chodziło - nic nie palę. ._.

     Ale to chaotycznie wyszło... To jeszcze jedno pochwalcie czasem to, co czytacie (nawet hentaia), bo to motywuje i dzięki temu będzie więcej i szybciej! :D

     To ja czekam na ten spam testów na email, a wam życzę miłej lektury~!
aktualka popełniona w niedzielę, 27 maja 2018 roku, o godzinie 13:36:01 przez Hipka   ||   skomentuj (8)


Magiczna myszka - niedziela - 20 maja 2018

     Hejo~ dawno wam tu nie narzekałem.

     Mieliście kiedyś problemy z myszką? Bo ja od niedawna tak i nie wiem co się z nią dzieje. Czasami sama znika, jak ktoś użyje dzwonka do drzwi... Jakby poszła je otworzyć. ._.

     No i tak sobie znika, a ja rozpaczam... Wraca dopiero, jak ją za ogon przytargam i podłączę od nowa. Cóż to jest? Wie ktoś jak naprawić? ._.
aktualka popełniona w niedzielę, 20 maja 2018 roku, o godzinie 22:49:20 przez Hipka   ||   skomentuj (10)


Tytuł wybierz ty, bo nie mam pomysłu - niedziela - 13 maja

     Dzisiaj mała zmiana planów, która pojawiła sie o świcie, mianowicie: Hipek zaczął szukać ofiary do aktualki. Ja go zbeształam, bo dostałam info dopiero o 19:00 na FB, zbulwersowana, że nie powiedział tego wcześniej. No, ale typowa ja; nie sprawdziłam forum Hayate. Zwracam honor.

     Co tam się ostatnio, u nas, dzieje w tej wesołej gromadce? No niewiele, oprócz mnie siejącej ferment jak w przykładzie powyżej. xD Może to początki Alzheimera, choć mam nadzieje, że nie. Hipek miałby wtedy powód, aby mnie hejtować za nietrzymanie się terminów. Albo zbyt mało efektywne charowanie, a uwierzcie mi jest wyczulony na to. :D
     Ale wróćmy do mang.

     Niestety u mnie w tym temacie jest dość jałowo: nie mogę znaleźć żadnego tytułu, który by mnie wciągnął. Choć ostatnio znalazłam dość interesujące anime: Boku dake ga Inai Machi. Ale niektórzy z Hayate już bez wskazywania palcami (Wy, którzy to czytacie, wiecie, że to o was) zdradzili mi, że całe anime jest super oprócz beznadziejnego zakończenia. No i tak od dłuższego czasu stoje na trzecim odcinku i nie umiem się zabrać za następny.

     Także narazie pozostaje jedynie na czytaniu Eterni, którą obecnie edytuje. Więc troszkę o niej pogadam, bo ostatnio pojawił się motyw Shizel (czytam Eternie od 8 tomu dopiero, więc może pojawiła się wcześniej - nie wiem xD), która być może - w jakiś sposób - pojawi się w kolejnych rozdziałach - na co szczerze liczę. Dlatego z niecierpliwości zaczełam szukać kolejnych rozdziałów na angielskich stronach i jedyno co znalazłam to kilka pajenczyn. Tak, Eternia przez Anglików została porzucona dość dawno, więc zakończenie całej przygody naszych bohaterów poznam jedynie na Hayate. ;/

     Ale na szczęście mogę polecić wam inny tytuł, który przeczytałam z pół roku temu: Stalker.

     Cała manga, która jest Webcomic'iem (czyli jak duża ich ilość jest w kolorze) ma w sobie dość wciągającą fabułę, która sprawiła, że wszystkie 38 chapterów przeczytałam jednego dnia. :D I nie żałuję! A na czym ona polega? Już mówię.

     Mamy głównego bohatera, który - niestety - jest dość oszpecony, co powoduje jego chowanie się przed całym światem. Tak, praktycznie nie wychodzi z domu kryjąc się w cieniu własnego cierpienia i samotności. Ale co on tam takiego robi? No loli to nie ogląda. xD Bo wybrał sobie dość ambitne zajęcie jakim jest podglądanie (przez kamerki w jej domu) pewnej pięknej pani domu - szczęśliwej mężatki i matki uroczej dziewczynki. :) No i nie ukrywajmy ma lekką słabość do niej. Wszystko się komplikuje, kiedy pewnego dnia spod jej domu (o ile dobrze pamiętam) zostaje porwana jej córka, czego świadkiem jest nasz bohater. I tak, postanawia odnaleźć porywacza na własną rękę nim będzie za późno.

     Cóż mnie ta manga bardzo wciągneła, bo nie ukrywam mam słabość do kryminałów i tytułów tym podobnych, zawierających jakaś tajemnicę lub zagadkę, którą musimy odkryć. Ale mimo wszystko mam jakiś gust, więc nie zadowalam się byle czym, okeeeeej? NO!

     Dobra zmykam, bo pewnie i tak niewiele z was dotrwało do tego akapitu. Jak kiedyś jeszcze będzie potrzebna ofiara aktualki to być może o mnie usłyszycie. Bez odbioru. Lust :)

     Btw. Czy was też google tak trolują, jak mnie ostatnio kiedy szukałam jakiegoś dobrego filmu o rekinach, a nie chciałam znowu oglądać "Szczęki"?


aktualka popełniona w niedzielę, 13 maja 2018 roku, o godzinie 22:57:09 przez Lust   ||   skomentuj (11)


Wiadomości Hayate #1 - niedziela - 6 maja 2018

     Siedzę tu i rozpaczam... Muszę do łazienki, a podłoga jeszcze mokra i świeżo wypastowana. T^T
     ... i tak oto utknąłem z największym problemem. Samotnie w pokoju.

     Ale nie o tym miałem dziś pisać, dziś napiszę recenzję anime. Jako że to pierwsza (a może druga?) recenzja, to zacznę od czegoś nowego i na czasie. :)

     Albo nie, znowu mi się nie chce - pomysł był już dawno, tylko co tydzień nie mam weny. ._.

     Ale za to powiem wam nowinkę z grupy... Dotarły do nas rawy do Kekkonshite i Princess Lucjana. Potem okazało się, że niepotrzebnie kupiliśmy 3 tom kekkonshite, a drugi tom był dostępny w wersji digital. więc kupiłem raz jeszcze. Tak więc zmarnowaliśmy nieco pieniędzy (za pierwszym razem kupowaliśmy we troje - ja, Al Pachinko i Junsu), ale za to Lucjan jest nam potrzebny! Go nigdzie nie ma w wersji digital, a więc po skanowaniu przez Marca będzie można ruszyć (właściwie to już zeskanowana jest duża część i Mino może edytować).

     A~ I Marcu załatwił też angielskie wydanie Seikon no Blacksmith, więc możemy to w dociągnąć do końca! Postaramy się robić to raz na tydzień, tak samo jak Ai Yori Aoshi (będzie co tydzień, o ile tłumaczka nie zawiedzie, ale ja w nią wierzę~). No i tak mamy 2 serie, które powinny być co tydzień. Chcieliśmy jeszcze Lucky Stara, ale tam tłumacz i korektor chcą bronić je krzesłem, aby tylko nie robić i nie dać komuś innemu. :V

     Koniec dzisiejszego wydania wiadomości Hayate. Kiedyś jeszcze zarzucę wam jakimś info o tym, co dzieje się w grupie.
aktualka popełniona w niedzielę, 6 maja 2018 roku, o godzinie 16:47:30 przez Hipka   ||   skomentuj (6)


Choroba nie wybiera - niedziela - 29 kwietnia 2018

     To już mój drugi pod rząd news, a wcześniej sami się do pisania zgłaszali. Ale to w sumie lepiej! Mam dziś tyle do wyżalenia się...

     Ogólnie to do środy leżałem w łóżku, a potem wcale nie było lepiej. Gorączka, bóle mięśni, kaszel i te pieczenie w gardle... A, no i cieknący nos! >_>

     Myślałem, że umieram, jednocześnie zastanawiając się czy tak nie byłoby łatwiej. Może to rozwiązałoby część problemów, ale jakby tak sobie umrzeć to skąd się dowiem, jak skończył się One Piece? :(

     Czwartek był już nieco lepszym dniem, dałem radę siedzieć wiele godzin przy komputerze. Wbijałem poziomy i niszczyłem wrogów. No i nie wiem co się działo od piątku do teraz. W sumie to dalej nie do końca wiem co się dzieje, od 17tej piszę tego newsa. Może nawet od 16tej? Nie wiem. Kręci mi się w głowie, muszę pograć. ._.

     A jutro do lekarza!
aktualka popełniona w niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku, o godzinie 20:24:25 przez Hipka   ||   skomentuj (10)


Aktualka o(koło) północy - niedziela - 22 kwietnia 2018

     Dzisiejsza aktualka jest mega późno i w ogóle napisana bezsensu, ale liczę, że mi wybaczycie, bo jutro mam urodziny!

     O boziu, ależ ja już stary jestem. A dalej oglądam bajki i mało czytuję normalnych książek. No i nie założyłem rodziny, nie mam dzieci, ani nic. Nawet drzewa - te w ogródku nie moje.

     Jak już o dzieciach mowa, to prawie wszyscy moi starzy znajomi są już albo po ślubie, albo w wielodzietnej rodzinie. Może jednak mam szczęście, że nikt mi nie truje, bo kobiety bywają straszne i w ogóle bez sensu - prawie jak ten news. Haha.

     A co do rzeczy bez sensu, to dalej jestem na diecie i muszę jeść tabletki. Teraz jem aż 4 różne tabletki codziennie. Tragedia, naprawdę. Jeszcze niektóre trzeba po jedzeniu, a po niektórych nie można w ogóle jeść przez 30 minut. Kto to wymyślił! =_=

     No nic, lećcie czytać.

aktualka popełniona w niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku, o godzinie 23:36:58 przez Hipka   ||   skomentuj (19)