Ostatnio na forum:

>> Nekomichi (0)
>> Kami Sen (0)
>> Nasze avki/sigi/etc. [...] (1630)
>> Zbanuj użytkownika p [...] (4417)
>> Kanojo To Shinigami [...] (5)
>> Inu wo Kau (0)
>> Ikki Tousen (39)
>> Na ostatnie trzy lit [...] (2112)
>> Dance in the Vampire [...] (4)
>> Nasze fotki (2142)
Wszystkich odwiedzin: 2567579
Odwiedzin dziś: 704

Rok temu... - wtorek - 6 grudnia 2016


Nasza wspaniała, wyrozumiała, miła i spokojna pani Urtica zapowiedziała, że albo będziemy pisać newsy sami, albo codziennie dowiemy się co jadła na śniadanie. Wtedy jeszcze nie rozumiałem jej bólu, lecz dziś wszystko widzę inaczej. Pisanie newsa na zaraz, gdy przypomnisz sobie o nim po 22:00, jest naprawdę ciężkie. Siedzisz i myślisz "co im napisać", a w międzyczasie przewijają się myśli "ale i tak wolą rozdział, niżeli newsa, może dać puste" i siedzisz dalej. Mija minuta, dwie, dziesięć... długie minuty mijają, a ty dalej siedzisz i nie wiesz, aż tu nagle przypominasz sobie wydarzenia sprzed roku i krzyczysz "Eureka!". Dziś napiszę wam o moim śniadaniu! Warto obserwować ludzi z doświadczeniem! :)
Śniadanie planowo miewam o 9:30, jednak dzisiejszym rozkoszowałem się dopiero po południu. W dodatku w przeciwieństwie do mojej rutyny - nie byłem sam. Mój braciszek miał dziś klasowe wyjście do kina, którym był nadzwyczaj niezainteresowany. Zrobiłem mu kanapki, herbatkę, ubrałem go... a potem zjedliśmy razem. To było dość miłe śniadanie.
Nieco później poszliśmy razem na zakupy i w tym momencie chciałbym też przestrzec was, abyście uważali podczas ubierania dzieci... ich ubrania bywają niezwykle podstępne! To, co wydaje się być czułkiem nie zawsze jest czułkiem, a jeśli założysz to na odwrót może zostać ogonem dinozaura. Tak, Alex ma czapkę-dinozaura i pół dnia chodził z ogonem na twarzy. Cóż... nie narzekał. Czułek opadł, a dalsze losy mojego dnia były dość rutynowe, więc pozostało mi tylko powiedzieć: miłej lektury! Zapraszam do czytania.

aktualka popełniona we wtorek, 6 grudnia 2016 roku, o godzinie 22:51:45 przez Hipka   ||   skomentuj (2)


Pieśń Jerzy i Kotów: Gra o Fotel - poniedziałek - 5 grudnia


To była pogodna, wrześniowa sobota. Moja siostra właśnie wróciła z rowerowej przejażdżki. Ostrożnie zamknęła wejściowe drzwi i przemknęła do swojego pokoju. Chwilę potem zajrzała do mnie.
- Psst! Anka, chodź!
Bez słowa odłożyłam książkę i poszłam za nią. Weszłam do jej sypialni i zaczęłam się rozglądać. Dopiero po dłuższej chwili moja wrodzona ślepota pozwoliła mi zauważyć małą puchatą kulkę leżącą na łóżku.
- Oooo… Rodzice cię ukatrupią.
- No wiem…
- Skąd go wzięłaś?
- Ją. Ktoś ją podrzucił mojej koleżance, ale nie mogła jej zatrzymać...
W ciszy obserwowałyśmy, jak włochata kulka powoli rozpruwa narzutę.
- Musimy im powiedzieć. - Przerwałam ciszę.
- Powiesz im?
- Czemu ja?
- Ja już im podpadłam w tym tygodniu.
- Ty ją tu przywiozłaś, i tak się na ciebie wkurzą.
- Ale jak ty im powiesz, to może łatwiej się zgodzą...
Poszłyśmy do rodziców. Wzięłam kilka głębszych wdechów i zaczęłam:
- Mamo, tato, musimy wam coś pokazać...
Spięli się, a tata zmarszczył czoło. Podeszła siostra z kulką na rękach.
- Koleżanka nie chciała jej zatrzymać, a ja nie mogłam jej tak zostawić… Nie bądźcie źli...
Mama westchnęła i pogłaskała kulkę. Tata jeszcze bardziej zmarszczył brwi i wyburczał tylko:
- Ja nie będę po niej sprzątać. - Po czym też pogłaskał kulkę, a ta zaczęła lizać mu rękę. Uśmiechnął się i zapytał:
- Nazwałyście ją jakoś?
Z niedowierzaniem popatrzyłyśmy po sobie, nie spodziewałyśmy się takiej reakcji.
- Myślałam o Lunie - odpowiedziała siostra. - ale potem zobaczyłam, jak poluje muchy, więc postanowiłam, że będzie Mucha.
- Mucha… - powtórzyła mama - Podoba mi się. Niech będzie Mucha.
Spojrzeliśmy wszyscy na małą, puchatą kul… kotkę.
- Miaaau! - zamiauczała.

Ciąg dalszy nastąpi…Mała włochata kulka - stan obecny

Dzisiaj długo wyczekiwany Sketchbook, zapraszam do czytania!


aktualka popełniona w poniedziałek, 5 grudnia 2016 roku, o godzinie 22:09:11 przez Jerzę   ||   skomentuj (4)


Czy tutaj będą koty? - niedziela - 4 grudnia 2016


Dzisiaj dzień panicznych poszukiwań prezentów na Mikołajki :) A przynajmniej tak sądzę po braku miejsca do zaparkowania. Do mnie Mikołaj w nocy już nie przychodzi :( Osobiście próbowałam znaleźć jakieś fajne rekwizyty, żeby porobić zdjęcia kotom, ale ostatecznie zrezygnowałam. Wyobraziłam sobie, że próbuję je powsadzać po kolei do skarpety, czapki czy worka, puścić, przyłożyć aparat do oka, wycelować, złapać ostrość, nacisnąć spust... I wiem, po prostu wiem, że żaden z nich nie usiedzi w bezruchu te pięć sekund. Może znajdę jakiś czerwony koc a potem w PS'ie pododaję mikołajkowe motywy ;)
Na okołopółnocny relaks zapraszamy do lektury nowego projektu, który prawdopodobnie będzie w końcu miał coś wspólnego z kotami... prawda? :)
O, miałam zmienić baner na forum!
aktualka popełniona w niedzielę, 4 grudnia 2016 roku, o godzinie 23:44:57 przez Urticę   ||   skomentuj (7)


Urti kociara - sobota - 3 grudnia 2016


W moim przypadku kociarą stałam się z przypadku, chociaż właściwie powinni mi powiedzieć, że jest takie ryzyko zawodowe. Koty to takie istotki, które podstępem się wkradają w łaski. Mają też swój zestaw zachowań totalnie różnych od psich - bardziej zrozumiałych dla ludzi. Kto by pomyślał, że podetknięcie tyłka człowiekowi pod nos oznacza, że kot cię lubi... Ciekawa jestem, ile kocich zachowań będzie przedstawionych w Chii i jak zostaną objaśnione :)
Widzieliście najnowszą serię anime z Chii w roli głównej? Jeśli odczujecie niedosyt po dzisiejszym rozdzialiku, warto obejrzeć :)
Dlaczego wszyscy mają avki z mikołajowymi czapeczkami, tylko ja nie?
Dobrej nocy!

aktualka popełniona w sobotę, 3 grudnia 2016 roku, o godzinie 23:21:14 przez Urticę   ||   skomentuj (4)


Dziewczyna, Shinigami i czas. - piątek - 2 grudnia 2016
Wczoraj zwrócono mi uwagę, że news z rozdzialikiem był o nieludzkiej godzinie, więc dziś chciałbym się poprawić. Tematem dzisiejszego newsa jest przemijanie, a wraz z nim opowiastka o dziewczynie, shinigami i kocie. Co łączy tę dwójkę? I co robi tam kot? Historyjka świetna i polecam ją każdemu. W sam raz na chłodny, zimowy wieczór.
aktualka popełniona w piątek, 2 grudnia 2016 roku, o godzinie 1:47:28 przez Hipka   ||   skomentuj (32)


Grudzień, a wraz z nim maraton! - czwartek - 1 grudnia 2016


Od jakiegoś czasu byliśmy mniej aktywni, jednak tradycję trzeba utrzymać, a co za tym idzie - przez cały miesiąc będziecie mogli ujrzeć jeden lub więcej rozdziałów dziennie. :)
Głównym tematem tegorocznego maratonu są kotki i wszystko co z nimi związane, a więc kocie uszka, śliczne panie z kocimi uszkami, starsze kobiety z kotami, no i oczywiście koty same w sobie! A! Zapomniałbym, jeszcze coś czego chcieli wszyscy (a przynajmniej ja), poniedziałki ze Sketchbookiem. Nie wiem co Sketchbook ma wspólnego z kotami, ale i tak mnie cieszy. :D
W tym maratonie nie uznajemy za to dzieł +18, a więc możecie czuć się bezpieczni. ^^

Boziu, w każdym wierszu napisałem emotikonkę. Czuję się z tym źle... Może powinienem je odstawić? Ale to one wyrażają moją radość...

A teraz rozdzialiki:


aktualka popełniona w czwartek, 1 grudnia 2016 roku, o godzinie 21:52:41 przez Hipka   ||   skomentuj (19)


Nie ma nic gorszego... - wtorek - 25 października 2016


...niż powolny net. Już nawet jego brak jest lepszy. Wolny net sprawia, że siedzisz i patrzysz, ciągle mając nadzieję, że coś się ruszy. Tracisz mnóstwo czasu. A gdyby neta nie było, wstałbyś od lapka i zrobił cokolwiek innego.
Jak wolnego mam neta? Wyobraźcie sobie, że najczęściej download = upload, a dzisiaj jest o połowę mniejszy... Dobrze, że większość rozdziałów ściągnęłam wczoraj...
Czytajcie, niech wam na zdrowie wyjdzie. Nawet gdyby Anek coś dzisiaj wrzucił, ściągnięcie tego zajęłoby mi całe godziny... Więc rezultaty jego trudów zobaczycie za tydzień. O ile net pozwoli :)
aktualka popełniona we wtorek, 25 października 2016 roku, o godzinie 22:27:29 przez Urticę   ||   skomentuj (11)


Urodzinowa zadyszka - środa - 12 października 2016


Po 11 latach działania chyba można złapać małą zadyszkę, prawda? ;)
Minęła dekada, a z nią odchodzą kolejne dinozaury. Tylko kazuya pozostanie, ale jak wszyscy wiemy, już dawno skopiował swoją świadomość do Internetu, więc on nigdy nie zniknie...
11 rok był rokiem zmian dla Hayate, szczególnie jeśli chodzi o skład ekipy. Było kilka odczuwalnych pożegnań i parę niespodziewanych powrotów. Wierzę, że przetrwamy ten trudny okres i nadal będziemy wspólnie pracować nad mangami, które lubimy i którymi chcemy się dzielić z naszymi czytelnikami.

W rozdziałach rocznicowych mała niespodzianka: niedostępne w wersji angielskiej rozdziały Fate Stay Night. Dołożymy starań, żeby dokończyć tę serię.

Miłego czytania! Zaglądajcie do nas również w 12 roku naszej działalności i poganiajcie, jeśli się za bardzo będziemy lenili :*

A wszystkim Hayateńczykom z okazji naszej rocznicy życzę wytrwałości i niegasnącego entuzjazmu :) [przynajmniej do 30tki ;) ]aktualka popełniona w środę, 12 października 2016 roku, o godzinie 23:34:36 przez Urticę   ||   skomentuj (29)


Dawno nas tu nie było. - czwartek - 22 września 2016


Hej!

Dawno mnie tu nie było, w sumie dawno nikogo nie zawiało, aby wprowadzić jakieś zmiany na głównej, więc dziś nius napiszę ja. ;3
(Prawie) wszyscy bawiliśmy się w wakacje, było świetnie! Aż do czasu jak ktoś się upomniał (Lilka) i zwrócił uwagę, że się obijamy (Lilka), tak więc pojawił się plan - zrobić aktualkę! Nikomu się do tego nie spieszyło, ja osobiście zaproponowałem poczekać do rocznicy Hayate - przecież to tylko 3 tygodnie! Mówią, że szczęśliwi czasu nie liczą... zgadzacie się? A bylibyście szczęśliwi z nowymi rozdziałami! Bylibyście, nie? Nie?
Zacząłem ją pisać 20.09, w sumie nawet 19.09 miałem już zarys ogólny. Niestety nie było czasu, aby przysiąść - "level sam się nie wbije", a dziś konserwacja serwera w BnS, więc mogłem przysiąść i porządnie to wszystko napisać.Przygodę z grą zacząłem niedawno i przyjmuję dotacje. Datki proszę wysyłać na postać Yumemi Hoshino. ...zaraz, nie o tym miałem pisać.
Dziś mija rocznica, odkąd dołączył do nas Sebil i po raz pierwszy został pracownikiem miesiąca. Przysporzył się do większości z dzisiejszych rozdziałów. Niestety nie pozwolił publikować na tego jednego pięknego zdjęcia w pończochach i rushoffym topie, więc pokażę go od innej strony! :)A skoro formalności za nami to zapraszam do lektury rozdziałów:


aktualka popełniona w czwartek, 22 września 2016 roku, o godzinie 21:40:32 przez Hipka   ||   skomentuj (6)


Bo tak - poniedziałek - 25 lipca 2016


Dzisiaj aktualka tylko z 5 rozdziałami, bo więcej nie udało się wycisnąć z ekipy. Ale kolejne już się kiszą, więc spokojnie, za tydzień powinno się coś uzbierać.
Aktualkę robię właściwie tylko dlatego, że chciałam poinformować, iż w końcu wprowadzone zostały poprawki do Yankee-kun to Megane-chan i rodziały można już sobie ściągnąć. Zawdzięczacie to jednemu z fanów tytułu, który przyłapał mnie lekko wstawioną i mimochodem wyciągnął obietnicę, że do końca tygodnia poprawki wprowadzę. Prawie o tej obietnicy zapomniałam następnego dnia rano, ale Alex mi przypomniał... Dzięki, Alex.
aktualka popełniona w poniedziałek, 25 lipca 2016 roku, o godzinie 22:54:57 przez Urticę   ||   skomentuj (16)


Po imprezie - poniedziałek - 18 lipca 2016


Naprawdę niesamowite jest, jak łatwo mogą się dogadać ze sobą osoby z odległych zakątków Polski. Moc loli była w nas w ten weekend. Uchroniła nas przed smoczymi zapędami głębokich rozważań na temat stanu naszego społeczeństwa, terroryzmu, ZUSu i innych tego typu pierdół.
Gdy dla niektórych rozmowy o loli robiły się zbyt gorące, szli podsycać ogień przy grillu. Dzięki temu Jiji została w końcu, po wielu godzinach postu, nakarmiona, a ja otrzymałam stosownie zwęglone resztki kurczaka i świnki.
Nie mam pojęcia, jak doszło do zmiany hasła rada... Zastanawiam się nad tym, żeby mu zmienić na takie, którego nie zna pół grupy, ale... Strasznie mnie bawi, że będzie musiał to przynajmniej raz napisać :)
Nie mam pojęcia, dlaczego Drizzt nagle zaczął się rozbierać...
Nie bardzo wiem, o czym rozmawialiśmy, ale wiem, że to była jedna z najlepszych imprez, na jakich byłam :) Naprawdę spodziewałam się, że będziemy mieć siebie dość po dwóch dniach, ale muszę przyznać, że nie miałabym nic przeciwko temu, żeby tak wyglądała Hayateńska Endless Eight.

Każda impreza powinna mieć swojego rada do polewania, swojego Smoqa do zapełniania niezręcznej ciszy czczą gadaniną i Ala do wytrwałego towarzystwa do świtu.

A skoro mowa o loli, to i na naszym spotkaniu nie zabrakło wielkiego nieobecnego: Hipka. Myśleliśmy o tobie i żałowaliśmy, że cię nie ma :) < Sorki za te wiadomości. Nam było bardzo wesoło, gdy je pisałam, ale po czasie widzę, że pozbawione kontekstu... cóż, brzmią jak dyktat :) bardzo często mi mówią, że nie daję odpowiedniego kontekstu, zanim zacznę mówić... cóż... sorki.>

Zapomniałabym! Na Jasionkonie był rad! Wielka niespodzianka tego spotkania! Razem z Alexandrusem przyjechali na rowerach z Lublina! Niesamowity wyczyn, chłopaki. A największy szacun za to, że nie pisnęliście ani słowa o tym, jak was tyłki bolą. Alex tylko wspomniał coś o "kolanach". Chylę czoła. Wiem, że ja bym nie dała rady, ani przejechać, ani zmilczeć :)

Do zobaczenia na następnych spotkaniach :*
aktualka popełniona w poniedziałek, 18 lipca 2016 roku, o godzinie 23:59:48 przez Urticę   ||   skomentuj (22)


Zaczynam przygotowania - niedziela - 10 lipca 2016


No i przeniosłam się w miejsce naszego następnego zlotu :)
Jak już pisałam: nie mogę się doczekać. Hayateńczycy, przybywajci! Myślę, że będziemy się dobrze bawić. Jak zawsze :)
Cicho u nas? No trochę tak. Ale jeszcze żyjemy. Młodzi muszą poczuć, że teraz ta grupa jest ich i to oni są odpowiedzialni za jej dalsze istnienie. W końcu coś się ruszy :) Trzymajcie kciuki i ponaglajcie ;)


aktualka popełniona w niedzielę, 10 lipca 2016 roku, o godzinie 22:59:56 przez Urticę   ||   skomentuj (7)


Spaaaać! - poniedziałek - 13 czerwca 2016


Zieeew... Spać... Ale trzeba napisać aktualkę, bo puhe nie chce...
Nie wiem, co się dzieje. Myślałam, że od piątku będzie spokój, a tu jak nie zawali się, no... może nie wszystko, ale co nieco. Tak więc przepraszam grupowiczów i czekających na mangi, które robię. Natsume jest jak jeden wielki wyrzut sumienia. Może komuś oddam do tłumaczenia, żeby coś się ruszyło. Ktoś chętny? Chyba chaotycznie piszę, ale jak już pisałam: zieeeew...
Hipek, gdzie moje qc? Łóżko mnie wzywa.

A jednak puhe się zebrał:
EuroHayate

Dzisiaj mieliśmy wielki dzień. Polska rozpoczynała swoją przygodę z francuskim Euro meczem z Irlandią Północną. Po pierwszej połowie, po biciu głową w mur, trzeba było coś zmienić. Po zmianie stron stało się. Kuba do Arka, precyzyjny strzał i 1:0! Utrzymaliśmy ten wynik do końca i możemy cieszyć się ze zwycięstwa! Podobnie było dzisiaj u nas, gdzie najpierw tłumacz zagrywał do korektora, następnie korektor do edytora, edytor do qcera, a ten z powrotem do edytora i voila! Gol! Kilka bramek dzisiaj strzeliliśmy, zresztą, zobaczcie sami:
aktualka popełniona w poniedziałek, 13 czerwca 2016 roku, o godzinie 0:12:32 przez Urticę   ||   skomentuj (4)


Dzień dziecka - środa - 1 czerwca 2016


Ktoś jeszcze nie śpi? W nagrodę za czuwanie macie, drogie bachory, kilka świeżutkich rozdziałów. Niech wam na zdrowie wyjdą :)
Wiem, że grzeczne dzieci chodzą wcześnie spać, ale domyślam się, że po prostu mało grzecznych dzieci odwiedza naszą stronkę. A prawda jest taka, że po prostu nie dało się wcześniej zebrać tych wszystkich rozdziałów i jeszcze sprawić, żeby nam manage (takie ustrojstwo do dodawania plików na stronę) działało. Ale koniec końców się udało. Zresztą, kto czyta mangi za dnia, co nie? :)
Dostaliście dzisiaj jakieś prezenty? Ja też nie. Chociaż... Czyżby to był koniec Fuuki? :D
aktualka popełniona w środę, 1 czerwca 2016 roku, o godzinie 21:52:23 przez Urticę   ||   skomentuj (17)


Czemu nikt... - poniedziałek - 23 maja 2016...mi wczoraj nie powiedział, że mamy wystarczająco dużo rozdziałów, żeby zrobić aktualkę? >:[
No nic, będzie dzisiaj :)
Wczoraj chyba wszyscy cieszyliśmy się słonecznym dniem na łonie natury. Ja zrobiłam sobie małą wycieczkę rowerową (miała być duża, ale montaż bagażnika na rowery zajął kilka godzin więcej niż przeiwdywano). A wracając bulwarami spotkałam starego znajomego. Nie widziałam go przynajmniej trzy lata, bo nie miałam pojęcia, że ma dziecko w tym wieku. Jak ten czas leci...
Podziękujcie Junsu za to, że jako pierwsza oprzytomniała po weekendzie i uświadomiła mi mój błąd obliczeniowy. Bez niej pewnie czekalibyście jeszcze dłużej. Ale na moje usprawiedliwienie: tyle tych rozdziałów w Gunslinger napstrykali, że ciężko się ich doliczyć... ;)
aktualka popełniona w poniedziałek, 23 maja 2016 roku, o godzinie 23:56:47 przez Urticę   ||   skomentuj (33)


Ten tydzień, a właściwie prawie dwa... - niedziela - 15 maja


...były straszne. Musiałem wszystko robić sam - sprzątać, gotować, latać po zakupy, a odpoczywać mi nie dali... W pomaturalnym tygodniu było jeszcze gorzej - lenistwo dopadło każdego, co dziwne, nawet tych, którzy matur nie pisali. :)
Było koszmarnie, a ja jestem niemalże wrakiem człowieka. Wczoraj nawet przysnąłem oglądając odcinek... ostatni taki raz był przy "American Horror Story", choć tam z nudów, a nie zmęczenia. Jakoś nie przemawia do mnie ten serial.
Dzisiaj spotkała mnie miła niespodzianka - po wczorajszej zupie (która miała być sosem xD) nie muszę robić obiadu i mam wolne. Dajana wróciła do świata żywych, ona zrobi (może nie smakowały jej moje obiady? T^T).
A tych w naszym, Hayateńskim, światku również dopadło lenistwo - ostatnio często nas dopada. Przez cały tydzień było cicho, jak makiem zasiał... Puszek zniknął, Rad:a nima, co to będzie... Dopiero dzisiaj się obudzili i rozdziałów wylało jak grzybów po deszczu. Znów trzeba robić na ostatnią chwilę.
Koniec tego narzekania, muszę się też pochwalić! Jako że Junsu daje się wykorzystywać do różnych dziwnych rzeczy (zresztą, sama też je proponuje!), więc postanowiłem założyć "All Genre Ero Tankentai". Będziemy razem poznawać nowe horyzonty ero-mang. Mamy nawet własną pieczątkę. Poszukuję więcej dziewczyn do mojego haremu. :) Jedynym minusem jest to, że jestem zmuszany do yaoi. Yaoi to też ero-manga, też sztuka, a sztuka kiedyś cię znajdzie, w najmniej oczekiwanym momencie, w ciemnej uliczce lub na ciemnym forum. Wiecie, że nie każde yaoi jest straszne? ...i nie każda yaoistka jest zła? o.o
Jakiś czas temu zacząłem oglądać anime, które zmotywowało mnie do założenia tej grupy i zaraziło pewnym fetyszem głównego bohatera... który wywołała pewna yaoistka...
Aff! Koniec tego, bo zaraz zacznę chwalić yaoi i yaoistki, a tego bym nie chciał! Łapcie rozdziały. :)
aktualka popełniona w niedzielę, 15 maja 2016 roku, o godzinie 22:40:40 przez Hipka   ||   skomentuj (9)


Tak właściwie... - niedziela - 8 maja 2016


...to wpadłam tylko napisać newsa i wrzucić rozdziały, bo... po tygodniu postu na internecie o prędkości 0,2 nareszcie mam 6 mega! Więc muszę czym prędzej ponadrabiać oglądanie anime.
T.T ten tydzień to była udręka, ale już jest dobrze. Każde otwarcie strony to była droga przez mękę, każde odświeżenie to niepewność, czy znowu nie okaże się, że jestem offline... Ale zaciskałam zęby i oświeżałam... Ale niczego online nie dało się obejrzeć, ani niczego ściągnąć (nawet pdfów). Horror. Z tego wszystkie zrobiłam nawet coś pożytecznego do pracy...

A w grupie jakieś takie ożywienie daje się wyczuć. Czują powiew lata i wolności, więc... robią rozdziały mang (?). A może to po prostu zwyczajna próba popisywania się przed nowymi Hayatenkami? Nie oceniam, ważne, że rozdziały są :)Gif jest z Koukai no Rinne.

aktualka popełniona w niedzielę, 8 maja 2016 roku, o godzinie 22:48:30 przez Urticę   ||   skomentuj (52)


Poruszające historie... - niedziela - 1 maja 2016


...i zaskakujące zwroty akcji to co najbardziej sobie cenię w dobrej lekturze. W mandze takiej w sam raz na piękny, niedzielny wieczór, podczas majówki. Takie właśnie mangi dzisiaj prezentujemy.
Co prawda, nie każda z nich jest głęboka i zaskakująca... niektóre są niezwykle przewidywalne, a ich fabuła zadziwia tym, że tak daleko się rozwinęła. Nasz zaginiony edytor odkopał właśnie jedną z takich mang. Sebil wraca z zaświatów, a wraz z nim nowy rozdział Wojowniczych Jędz. Co prawda nie jest to długa lektura, bo rozdział króciutki, ale na pewno dla niektórych będzie milusia. W najnowszym rozdziale więcej cycków, a kolejne już w produkcji! Znaczy rozdziały, nie cycki. :v
Troszkę ponarzekałem, ale fabułą tej mangi tak naprawdę nie wydaje się być najgorsza. Po prostu akurat ją tłumaczyłem, a gdy skończę to pisać to pójdę dalej tłumaczyć. Jak ja nie lubię przekładów TokyoPopu. Mangę mogę szczerze polecić tym, którzy lubią gorącą akcję.
Mnie za to miło zaskoczył powrót niezwykłej aktywności Urtiki (że też ona daje radę!), która przygotowała nam tyle rozdziałów Fuuki! Podoba mi się ta manga. Nie wiem nawet dlaczego, ale podoba. Ostatnie rozdziały są nieco smutne, co nie? Mam nadzieję, że rozwinie się tak jakbym chciał i... a, nie, to nie ten temat.


Tymczasem wracam do tłumaczenia, bo po zaledwie pół roku edytor dogonił tłumacza.
aktualka popełniona w niedzielę, 1 maja 2016 roku, o godzinie 23:22:36 przez Hipka   ||   skomentuj (7)


Kojarzycie to uczucie... - niedziela - 24 kwietnia 2016


...gdy świat jest jakiś taki ponury, taki strasznie nijaki i całkowicie nagle zostajemy zaskoczeni czymś miłym?
Ja je ostatnio poznałem. Uderzyły w nas nagle, jak tsunami, nasze 2 nowe Hayatenki Postanowiły podbić forum! Udało im się nawet więcej, popchnęły jakieś projekty do przodu, a to powinna być wspaniała nowina i dla was - czytelników. :)

Oprócz tego, wszędzie czuć wiosnę. Jedni się zauroczają i postanawiają coś z tym zrobić (dasz radę!), inni znajdują nową radość w starych hobby, niektórzy przeżywają drugą młodość, a ja? Ja robię hentaie i demoralizuję młodzież (Viva la Junsu), choć czasem się zastanawiam, czy to ja demoralizuję ją, czy ona mnie? W dodatku rozrosła mi się też rodzina, nasza druga najmłodsza stażem Hayatenka postanowiła zostać moją siostrzyczką (czy to ten sławny friendzone?). Sprzedałem się tanio... obiecała mnie karmić i się mną opiekować. Kto by się nie oddał?
Jest jeszcze ta specjalna grupa... ta, która nie cieszy się wiosną - naszi maturzyści! Im podobno nie jest wcale do śmiechu i muszą uczyć się WOSu po nocach. Ciekawi mnie ilu z naszych czytelników zalicza się do tej właśnie kategorii. Połamania nóg!
Malutki falstart z tymi życzeniami, ale później pewnie zapomnę.
Koniec tego monologu, bo lista dzisiejszych rozdziałów wcale nie jest mała, ani skromna. Mamy coś dla każdego. Hentaie też mamy - ostatnio mówiłem, że będziemy mieli!

aktualka popełniona w niedzielę, 24 kwietnia 2016 roku, o godzinie 10:00:22 przez Hipka   ||   skomentuj (8)


Małe co nieco - niedziela - 17 kwietnia 2016Ponieważ w tym tygodniu w końcu był Pyrkon... Prawda, że już był? Rozmowy o nim toczyły się od tak dawna, że już kilka razy wydawało mi się, iż na pewno się już odbył. No nieważne. W każdym razie ze względu na Pyrkon wybaczam łaskawie niską aktywność grupowiczów. Ale za to przyszły tydzień ktoś inny sponsoruje ;) Bo nie dość, że zjeżdżają moi rodzice, to babcia ma chyba 90 urodziny, w niedzielę mam ważne zebranie, a w międzyczasie jest nalot cyrku, który trzeba oprotestować.

Tak więc... Liczę na was, Hayateńczycy. Nie dajcie zatonąć naszemu ukochanemu Titanicowi.
aktualka popełniona w niedzielę, 17 kwietnia 2016 roku, o godzinie 21:21:34 przez Urticę   ||   skomentuj (9)


Ostatni tydzień... - poniedziałek - 11 kwietnia 2016


...a właściwie dwa, spędziłem chorując. Były to najnudniejsze tygodnie mojego nudnego życia. Nic się nie działo! A przynajmniej takie miałem wrażenie. Budziłem się z rana, byłem zmęczony i brałem leki, wieczorem brałem leki i szedłem spać - nie wiem co się działo w międzyczasie, pewnie nic ważnego... czas mi po prostu znikał! T^T

Dzisiaj wreszcie prawie wyzdrowiałem, a kilka dni temu, za pomocą kilku magicznych eliksirów, zwanych kawą, nawet udało mi się zrobić coś pożytecznego.

No, ale przejdźmy do sedna... jako że dziś prawie wyzdrowiałem to zacząłem zwracać uwagę na otoczenie. Wiecie, że mojej siostry od 2 dni niema w domu? Wyjechała! A od kilku dni są były problemy z ustawieniem mojego brata do pionu - miał dziś rozmowę i chodzi jak w zegarku. Zauważyłem też, że posprzątałem w pokoju, a to coś dziwnego. Musiałem czuć się naprawdę źle... ale nie tylko to zauważyłem, wiecie, że na Hayate dawno nie było hentaia? Co to za aktualki bez hentaiów? Ostatnio hentai wydaliśmy 9 lutego... to ponad miesiąc, to boli. Trzeba to zmienić!

No, ale nie teraz... dalej jestem osowiały i zmęczony z powodu choroby. Może jutro...aktualka popełniona w poniedziałek, 11 kwietnia 2016 roku, o godzinie 0:48:14 przez Hipka   ||   skomentuj (5)


Dzisiaj jestem... - niedziela - 3 kwietnia 2016


...w dobrym humorze (chociaż nie ma bez, ale jest słoneczko), więc wrzucę to co mamy :)
Kończymy tom Dreamlanda, a dowcipny autor, żebyście obgryzali paznokcie z niepewności, postanowił, że teraz przejdzie do innej części świata, innej historii i o tym, co się dalej wydarzyło dowiecie się za dwa tomy. Hahaha! :) Ech, ten dręczyciel.
A słyszeliście, że będzie kontynuacja anime Natsume Yuujinchou? Już się nie mogę doczekać. Trzeba dogonić mangę czym prędzej!
aktualka popełniona w niedzielę, 3 kwietnia 2016 roku, o godzinie 13:42:26 przez Urticę   ||   skomentuj (5)


Ale jaja... - niedziela - 27 marca 2016


...były smaczne. Miałam je w dwóch postaciach tak właściwie. Jedne w sosie śmietanowo-majonezowym, z poszatkowanym ogórkiem kiszonym i papryką, drugie za to cudo: nadziane pieczarkami przysmażonymi z cebulką, posmarowane majonezem i posypane startym żółtkiem - cały rok na nie czekam...
A na deser bezy. Niestety nie torciki bezowe z bitą śmietaną (bo maszyna była już umyta, a najwyraźniej tylko ja kupuję bezy na te święta...), ale takie drobne z orzechami. Nawet smaczne. Jestem już po trzeciej kawie. Na jedną kawę starcza 5 takich bezików.
Do tego jeszcze sałatka caprese... Też nasz klasyk świąteczny.

Niby niewiele a człowiek się najadł, że ciężko się ruszyć. Ktoś coś powie, co jadł i mi narobi smaka? :)

Ponieważ nie ruszyłam palcem przygotowując dzisiejsze potrawy, miałam sporo czasu na robienie rozdziałów. Niestety chyba inni w ekipie nie mają czasu na zrobienie części z nich qc... Może do jutra dorzucimy coś jeszcze. W końcu jutro też święto.
aktualka popełniona w niedzielę, 27 marca 2016 roku, o godzinie 23:05:04 przez Urticę   ||   skomentuj (2)